Odwiedzili nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterWczoraj145
mod_vvisit_counterBieżący tydzień40
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc2908
mod_vvisit_counterWszyscy1167158
Chrząstawa i Szczyra Drukuj Email
piątek, 21 maja 2021 06:21

Fotorelacja ze spływu Chrząstawą od mostu na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Lędyczkiem a Cierzniami do wpływu do Szczyry i do Gwdy za osadą Prądy.

Start: godz 11.00 z punktu czerpania wody nr 2 przy moście. Pierwsze 2 godziny to dolna Chrząstawa, wody czasami brakowało, nie brakowało za to bobrów i zwałek :). Rzeka nadaje się na spływ jedynką, dwójka również dała radę ale jednoosobowo, przy obsadzie 2 osobowej i niskim  poziomem wody jak na maj spływ byłby raczej udręką. W nurcie zwalone olchy, pomiędzy którymi daje się przepłynąć, większość zwałek daje się pokonać bez wysiadania z kajaka. Dopływamy do dużej tamy bobrowej tutaj poziom wody za tamą znacznie opada no i konieczna jest przenoska.

13.00

Mostek na Chrząstawie. Wylot drogi na drogę krajową nr 22 znajduje się na wysokości granicy województw Pomorskiego i Wielkopolskiego, którą na drodze trudno nie zauważyć są tablice informacyjne i charakterystyczne dla granic byłego województwa pilskiego i Wału Pomorskiego- Krzyże Grunwaldzkie.

13.15

Kwadrans później kilka kolejnych zwałek na płyciźnie i  przepływamy pod pozostałościami przedwojennego murowanego mostu. Za mostkiem wpadamy do Szczyry. Od tej pory spływ jest już o wiele łatwiejszy i wody jest znacznie więcej.

14.00

Osada Prądy. Na dzień dobry po zauważeniu zabudowań po prawej stronie, 2 zwalone przy sobie dość duże drzewa wymagające przeciągnięcia kajaka. Za nimi drewniany most. Przed wpływem do Gwdy słychać szum wody, jak się okazuje również zwalone drzewo, które daje się przebyć na lekkim nurcie i po chwili wpływamy do Gwdy przed Lędyczkiem, 10 minut później jesteśmy w Lędyczku. Spływ zajął w sumie 4 godziny.

  

kajak Vista Perception

Valid XHTML and CSS and Profesjonalne strony internetowe.