Polish Czech English French German Russian Slovak

Odwiedzili nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj173
mod_vvisit_counterWczoraj445
mod_vvisit_counterBieżący tydzień3730
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc8074
mod_vvisit_counterWszyscy910970
Co zabrać na spływ kajakowy? Drukuj Email

 

 1. Sprzęt biwakowy zajmujący mało miejsca, śpiwór, namiot  (jeśli spływ z noclegami).
 2. Buty w których można wejść do wody, np. neoprenowe. Naszym zdaniem najlepiej spełniają tę rolę sandały z twardą podeszwą, przy nadepnięciu na szkło czy gwóźdź ochronią stopę, poza tym stopa i same sandały szybko schną.
 3. Przewiewne ubranie w kolorach jasnych na słoneczne dni (poza żółtym ze względu na robaczki..;), dotyczy to szczególnie osób z jasną karnacją, osoby te ponadto muszą mieć długi rękaw i długie spodnie, zapobiegnie to oparzeniom słonecznym.
 4. Jedną zmianę ubrania. Bluza, spodnie, skarpetki- włożone w wodoszczelny worek w razie wywrotki (w ramach wynajmu kajaków dostajecie takie wroki). Latem jak jest bardzo ciepło, wywrotka to nie problem, gorzej gdy jest chłodno. Spływ w mokrych ciuchach w chłodny dzień nie jest fajny, ponadto grozi przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli czy nawet płuc.
 5. Ubranie przeciwdeszczowe.
 6. Nakrycie głowy.
 7. Krem do opalania- w razie pogody.
 8. Uczuleniowcy swoje leki.
 9. Spray ew. sztyft na komary i kleszcze
 10. Do kajaka małą torbę z wałówką na kilkugodzinną wycieczkę, minimum 1,5 litra napoju.
 11. Etui nieprzemakalne na telefon.

 

 
Czy zabrać ze sobą aparat fotograficzny? Drukuj Email

W przypadku wynajmu sprzętu, jak najbardziej, z tym, że ryzykujemy utratę bądź zatopienie sprzętu. Jesli weźmiecie udział w naszych spływach "na piątkę" nie ma takiej potrzeby, będzie wam towarzyszyć "reporter" który wykona kilkadziesiąt zdjęć ze spływu cyfrowym aparatem oraz nakręci godzinny film video (opcja za dodatkową opłatą). Po spływie (nie bezpośrednio) otrzymacie płytę z filmem w formacie DVD, oraz płytę ze zdjęciami, którą możecie przeglądać na komputerze lub zanieść do fotografa. Otrzymacie w ten sposoób odbitki tradycyjne na papierze.

 
Czy istnieje możliwość noclegu na szlaku pod dachem? Drukuj Email

Oczywiście istnieje jednak wtedy trasa i cały spływ musi być dokładnie zaplanowany, a liczba uczestników określona z wyprzedzeniem. Przy rzekach są gospodarstwa agroturystyczne oferujące noclegi. Zapraszam do przejrzenia baz noclegowych dostępnych w menu głównym.

 
Czy w spływie mogą uczestniczyć osoby niepełnoletnie? Drukuj Email

Młodzież poniżej 14 roku życia musi płynąć z osobą dorosłą w kajaku, powyżej tego wieku nie musi.

 
Czy w spływie mogą uczestniczyć osoby nie umiejące pływać? Drukuj Email

Oczywiście mogą, każdy z uczestników otrzyma kamizelkę asekuracyjną Dla takich osób polecamy spływ rzeką Piławą, głębokość wody na odcinku na którym pływamy (Nadarzyce- Szwecja- Czechyń) bardzo rzadko przekracza 1 metr, w 80% średnia głębokość to 30 cm.

 
Jaką rzekę proponujecie początkującym kajakarzom? Drukuj Email

Zdecydowanie Piławę i nie na całej jej długości. Odcinek Nadarzyce- Szwecja doskonale nadaje się do obycia ze spływem rzeką. jest to 20 km. Mniej wprawieni kajakarze mają możliwość zakończyć spływ na polu namiotowym na wysokości Zdbic, na ok 16 kilometrze.

 
Czy na rzece są przeszkody? Drukuj Email

Tak są, od różnego rodzaju kładek...także tych niskich, gdzie trzeba się położyć w kajaku by je przepłynąć. Są zwalone drzewa, tak jak je przyroda poukładała, wystające kamienie...mniej lub bardziej... nie da się nudzić...

 


kajak PERCEPTION Vista

Reklama
Valid XHTML and CSS and Profesjonalne strony internetowe.