Polish Czech English French German Russian Slovak

Odwiedzili nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj107
mod_vvisit_counterWczoraj150
mod_vvisit_counterBieżący tydzień107
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc3212
mod_vvisit_counterWszyscy709820
Bezpieczeństwo na spływach kajakowych PDF Drukuj Email

Lesistość terenów przez które przepływają rzeki w naszym regionie jest bardzo wysoka, poza pięknem otaczających nas lasów należy pamiętać że las a dokładnie drzewa mogą stanowić w określonych warunkach zagrożenie życia jak i zdrowia szczególnie dla ludzi spędzających czas na łonie przyrody podczas spływów kajakowych. Wzdłuż rzek wiele jest drzew suchych dziuplastych mających dużą wartość przyrodniczą, stan zdrowotny tych drzew z czasem ulega pogorszeniu i drzewa te lub ich części upadają najczęściej w kierunku rzeki, dotyczy to również zdrowych drzew np. podciętych przez bobry, należy o tym pamiętać i m.in. uważnie dobierać miejsca odpoczynku. Bliska obecność drzew w połączeniu z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi (burze, silne wiatry) stanowi realne zagrożenie. Większość tych zjawisk (choć nie wszystkie) można przewidzieć przed spływem na podstawie prognozy pogody. Apelujemy by w taką pogodę nie wybierać się na spływy kajakowe, z naszej strony gwarantujemy zwroty wpłaconych zaliczek lub przesunięcie spływów na inny bezpieczny termin.

Pamiętajcie, że podczas wynajmu sprzętu kajakowego wynajmujecie je na własną odpowiedzialność i dobrze jest ubezpieczyć własną grupę od NNW.

 
Działamy dla dobra wspólnego PDF Drukuj Email
środa, 14 października 2015 08:54

W dniu 12 września 2015 r. nieodpłatnie udostępniliśmy 10 kajaków na akcję zbierania śmieci ze szlaku kajakowego rzeki Miały w Puszczy Noteckiej. Akcję zorganizowali członkowie Koła Polskiego Towarzystwa Leśnego działającego przy Nadleśnictwie Potrzebowice. Rzeka na odcinku Marylin-Kamiennik pozbyła się kilku worków puszek, butelek, kilku opon i 1 krzesła ogrodowego. O akcji przeczytacie na www.nadnotecki.ptl.pl w aktualnościach.

 
BRAK WOLNYCH KAJAKÓW NA BOŻE CIAŁO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 czerwca 2015 17:21

Nie mamy już wolnych kajaków od czwartku do niedzieli czyli na cały długi weekend w którym jest Boże Ciało.

 
Kajakiem ze stoku! PDF Drukuj Email
czwartek, 05 marca 2015 06:33

Widzieliście kiedyś kajaki na stoku? Jeśli nie to mieliście świetną okazję bo w dniu 21 lutego 2015 r. Lucjusz – wizerunek kampanii „Nie Pływam w śmieciach” w kajaku wraz z grupą pokazową Kajakowego Patrolu odwiedził Koninki k/Poręby Wielkiej. Co tam robili w nietypowym dla kajakarzy miejscu tj. na stoku narciarskim? Pięciu kajakarzy ubranych w takie same oznakowane stroje przybyło do Koninek by wziąć udział w V Ogólnopolskiej Spartakiadzie Narciarskiej w kategorii zjazd na byle czym. Grupa pokazowa Kajakowego Patrolu przekonywała narciarzy, snowboardzistów, turystów oraz mieszkańców, że warto jest „Nie pływać w śmieciach”.

 

Więcej…
 
Uwaga! ograniczenia na Rurzycy CZYTAJ! PDF Drukuj Email

Szlak kajakowy im. Jana Pawła II na rzece Rurzycy przebiega przez 2 rezerwaty.  Upraszczając prawy brzeg patrząc w dół rzeki Województwo Zachodniopomorskie i rezerwat o nazwie "Dolina Rurzycy", po stronie lewej województwo Wielkopolskie i "Rezerwat Wielkopolska Dolina Rurzycy" Dwa- ponieważ spotyka się tutaj granica dwóch województw a co za tym idzie 2 Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ)- każdy RDOŚ ma "swój" rezerwat i ustanawia na nim zadania ochronne. Zadania te ustanawia się na różny okres, dla przykładu pierwsze zadania ochronne dla rezerwatu "Wielkopolska Dolina Rurzycy" ustanowiono na jeden rok (Zarządzenie Dyrektora RDOŚ w Poznaniu nr 10/2012 z dnia 06.07.2012) następne również na rok w dniu (Zarządzenie Dyrektora RDOŚ w Poznaniu nr 27/2013 z dnia 04.11.2013). W przypadku Zachodniopomorskiego rezerwatu zadania ochronne ustanowiono na 2 lata (Zarządzenie Dyrektora RDOŚ w Szczecinie nr 12/2014 z dnia 14.10.2014). Z punktu widzenia prawa zadania ochronne dają możliwość wejścia do rezerwatu na warunkach, gdy ich nie ma rezerwat podlega bezpośrednio pod Ustawę o ochronie przyrody gdzie jasno jest zapisane że do rezerwatu wchodzić nie wolno.

 

Więcej…
 
Stawki przewozu kajaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 czerwca 2014 11:58

W sezonie 2014 zostawiamy stawkę 2 zł/km, zmiana dotyczy miejsca z jakiego je wozimy, zostawiamy podstawową bazę w Szwecji, stąd wyjeżdżają wszystkie nasze kajaki, baza w Jastrowiu i Krajence została zlikwidowana, ze względu na podstawowe obciążenie spływowe Piławą, Dobrzycą i Rurzycą.

 
Spływ Warcino 2014 PDF Drukuj Email

W tym roku spływ odbędzie się w drugi weekend sierpnia płyniemy Obrą w okolicach Międzyrzecza. Sam spływ odbędzie się 9 sierpnia. Wie: Kinu, Boryś, Godik, Beny, Jakub, Gruchy (ma być), Wróbel, Stachu, Kobuz, Leszek G. (odezwał się na maila). Mogę zabrać max 12 kajaków.

Skład: Kinu (2 kajaki), Kobuz (2 kajaki), Jimi (1 kajak), Jakub (3 kajaki), Stachu (1 kajak), Ja (1 kajak) 2 wolne na tą chwilę.

Obecności nie potwierdził ani nie zaprzeczył Boryś, Leszek G., Beny, Gruchy

Na pewno nie będzie: Wróbla

 
Aktualizacja stanu prawnego PDF Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 21:46

Zaktualizowaliśmy akty prawne dotyczące spływów kajakowych.

 
Majówka- Puszcza Notecka- Miała PDF Drukuj Email
czwartek, 01 maja 2014 17:56

Jak co roku przemierzamy nowe szlaki. W majówkę wybór padł na wijącą się wśród lasów Puszczy Noteckiej rzekę Miałę. Bardzo dobra bazą wypadową w tych okolicach jest Agroturystyka Brokowo zlokalizowana urokliwie przy tej rzece, niedaleko wsi Kamiennik. Niebawem relacja z wyprawy. O agro więcej przeczytacie na stronie www.brokowo.pl

 
Sezon 2014 PDF Drukuj Email

Sezon 2014 już rozpoczęty. Nie zmieniamy cen, obowiązują jak w zeszłym roku. Większy nacisk kładziemy na spływy organizowane dla grup, firmowe, szkolne i obozy kajakowe. Można już zapisywać się na obóz kajakowy "Ojciec z synem", spływ tygodniowy z przerwą na paintball do tego kilka innych atrakcji, w tym roku Wdą od Czarnej Wody do Tlenia. Termin 06 -12 lipca. Szczegóły wkrótce.

Poprawiony: czwartek, 01 maja 2014 18:01
 
Nowa wiata ogniskowa "Nad zatoczką" w Szwecji PDF Drukuj Email

Spływając Piławą do Szwecji zatrzymajcie się na polu namiotowym "Nad zatoczką" macie tam świeżo oddaną do użytku dużą wiatę ogniskową można posiedzieć przy ogniu nawet w deszcz.. którego Wam nie życzymy ;) na spływie.

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

kajak PERCEPTION Vista

Reklama
Valid XHTML and CSS and Profesjonalne strony internetowe.