Polish Czech English French German Russian Slovak

Odwiedzili nas:

mod_vvisit_counterDzisiaj111
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterBieżący tydzień349
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc3224
mod_vvisit_counterWszyscy720478
Płyną Święta! PDF Drukuj Email

 

 
Zapraszamy na 5-dniowy spływ Pilawą PDF Drukuj Email

 

W sezonie 2019 organizujemy spływy 5- dniowe rzeką Piławą w dwóch terminach: 8-12 lipca 2019 oraz 22-26 lipca 2019.  Spływ zaczynamy od Sikor z zamierzeniem "zrobienia"całej rzeki do jej ujścia do rzeki Gwdy. W sumie jest to ok 80 km. Koszt to 600 zł/osoba za 5 dni. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Również dla amatorów! Zapisz się mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W cenie:

 1. 2- osobowe bardzo wygodne kajaki Perception Vista,
 2. lekkie aluminiowe wiosła z piórem fibrylonowym Egalis Boreal
 3. kamizelki asekuracyjne
 4. worki wodoszczelne 30 litrów 1/osoba
 5. instruktaż kajakowy przed spływem
 6. instruktor rekreacji ruchowej IRR o specjalności kajakarstwo
 7. ratownik WOPR
 8. zdjęcia w wysokiej rozdzielczości w trakcie trwania spływu
 9. profesjonalnie złożony film ze spływu full HD w rozdzielczości 1920/1080 pikseli
 10. przesyłka zdjęć oraz filmu na płycie DVD na wskazany adres
 11. ubezpieczenie NNW na 10 tys. PLN/osoba
 12. konieczne przewozy kajaków na start i z mety
 13. konieczne przewozy uczestników
 14. przewóz bagaży (płyniemy bez dodatkowych obciążeń)
 15. parking aut na czas spływu
 16. opłacony nocleg na polu namiotowym
 17. kuchenki gazowe
 18. wieczorne ogniska
 19. bus z kierowcą 24h (prowiant, szpital etc.)
Cena nie zawiera wyżywienia. Sprzęt biwakowy uczestnicy zapewniają we własnym zakresie. Udział w spływie osób nieletnich wyłącznie z opiekunem.
 
Bezpieczeństwo na spływach kajakowych PDF Drukuj Email

Lesistość terenów przez które przepływają rzeki w naszym regionie jest bardzo wysoka, poza pięknem otaczających nas lasów należy pamiętać że las a dokładnie drzewa mogą stanowić w określonych warunkach zagrożenie życia jak i zdrowia szczególnie dla ludzi spędzających czas na łonie przyrody podczas spływów kajakowych. Wzdłuż rzek wiele jest drzew suchych dziuplastych mających dużą wartość przyrodniczą, stan zdrowotny tych drzew z czasem ulega pogorszeniu i drzewa te lub ich części upadają najczęściej w kierunku rzeki, dotyczy to również zdrowych drzew np. podciętych przez bobry, należy o tym pamiętać i m.in. uważnie dobierać miejsca odpoczynku. Bliska obecność drzew w połączeniu z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi (burze, silne wiatry) stanowi realne zagrożenie. Większość tych zjawisk (choć nie wszystkie) można przewidzieć przed spływem na podstawie prognozy pogody. Apelujemy by w taką pogodę nie wybierać się na spływy kajakowe, z naszej strony gwarantujemy zwroty wpłaconych zaliczek lub przesunięcie spływów na inny bezpieczny termin.

Pamiętajcie, że podczas wynajmu sprzętu kajakowego wynajmujecie je na własną odpowiedzialność i dobrze jest ubezpieczyć własną grupę od NNW.

 
Działamy dla dobra wspólnego PDF Drukuj Email
środa, 14 października 2015 08:54

W dniu 12 września 2015 r. nieodpłatnie udostępniliśmy 10 kajaków na akcję zbierania śmieci ze szlaku kajakowego rzeki Miały w Puszczy Noteckiej. Akcję zorganizowali członkowie Koła Polskiego Towarzystwa Leśnego działającego przy Nadleśnictwie Potrzebowice. Rzeka na odcinku Marylin-Kamiennik pozbyła się kilku worków puszek, butelek, kilku opon i 1 krzesła ogrodowego. O akcji przeczytacie na www.nadnotecki.ptl.pl w aktualnościach.

 
BRAK WOLNYCH KAJAKÓW NA BOŻE CIAŁO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 czerwca 2015 17:21

Nie mamy już wolnych kajaków od czwartku do niedzieli czyli na cały długi weekend w którym jest Boże Ciało.

 
Kajakiem ze stoku! PDF Drukuj Email
czwartek, 05 marca 2015 06:33

Widzieliście kiedyś kajaki na stoku? Jeśli nie to mieliście świetną okazję bo w dniu 21 lutego 2015 r. Lucjusz – wizerunek kampanii „Nie Pływam w śmieciach” w kajaku wraz z grupą pokazową Kajakowego Patrolu odwiedził Koninki k/Poręby Wielkiej. Co tam robili w nietypowym dla kajakarzy miejscu tj. na stoku narciarskim? Pięciu kajakarzy ubranych w takie same oznakowane stroje przybyło do Koninek by wziąć udział w V Ogólnopolskiej Spartakiadzie Narciarskiej w kategorii zjazd na byle czym. Grupa pokazowa Kajakowego Patrolu przekonywała narciarzy, snowboardzistów, turystów oraz mieszkańców, że warto jest „Nie pływać w śmieciach”.

 

Więcej…
 
Uwaga! ograniczenia na Rurzycy CZYTAJ! PDF Drukuj Email

Szlak kajakowy im. Jana Pawła II na rzece Rurzycy przebiega przez 2 rezerwaty.  Upraszczając prawy brzeg patrząc w dół rzeki Województwo Zachodniopomorskie i rezerwat o nazwie "Dolina Rurzycy", po stronie lewej województwo Wielkopolskie i "Rezerwat Wielkopolska Dolina Rurzycy" Dwa- ponieważ spotyka się tutaj granica dwóch województw a co za tym idzie 2 Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ)- każdy RDOŚ ma "swój" rezerwat i ustanawia na nim zadania ochronne. Zadania te ustanawia się na różny okres, dla przykładu pierwsze zadania ochronne dla rezerwatu "Wielkopolska Dolina Rurzycy" ustanowiono na jeden rok (Zarządzenie Dyrektora RDOŚ w Poznaniu nr 10/2012 z dnia 06.07.2012) następne również na rok w dniu (Zarządzenie Dyrektora RDOŚ w Poznaniu nr 27/2013 z dnia 04.11.2013). W przypadku Zachodniopomorskiego rezerwatu zadania ochronne ustanowiono na 2 lata (Zarządzenie Dyrektora RDOŚ w Szczecinie nr 12/2014 z dnia 14.10.2014). Z punktu widzenia prawa zadania ochronne dają możliwość wejścia do rezerwatu na warunkach, gdy ich nie ma rezerwat podlega bezpośrednio pod Ustawę o ochronie przyrody gdzie jasno jest zapisane że do rezerwatu wchodzić nie wolno.

 

Więcej…
 
Stawki przewozu kajaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 czerwca 2014 11:58

W sezonie 2014 zostawiamy stawkę 2 zł/km, zmiana dotyczy miejsca z jakiego je wozimy, zostawiamy podstawową bazę w Szwecji, stąd wyjeżdżają wszystkie nasze kajaki, baza w Jastrowiu i Krajence została zlikwidowana, ze względu na podstawowe obciążenie spływowe Piławą, Dobrzycą i Rurzycą.

 
Spływ Warcino 2014 PDF Drukuj Email

W tym roku spływ odbędzie się w drugi weekend sierpnia płyniemy Obrą w okolicach Międzyrzecza. Sam spływ odbędzie się 9 sierpnia. Wie: Kinu, Boryś, Godik, Beny, Jakub, Gruchy (ma być), Wróbel, Stachu, Kobuz, Leszek G. (odezwał się na maila). Mogę zabrać max 12 kajaków.

Skład: Kinu (2 kajaki), Kobuz (2 kajaki), Jimi (1 kajak), Jakub (3 kajaki), Stachu (1 kajak), Ja (1 kajak) 2 wolne na tą chwilę.

Obecności nie potwierdził ani nie zaprzeczył Boryś, Leszek G., Beny, Gruchy

Na pewno nie będzie: Wróbla

 
Aktualizacja stanu prawnego PDF Drukuj Email
piątek, 09 maja 2014 21:46

Zaktualizowaliśmy akty prawne dotyczące spływów kajakowych.

 
Majówka- Puszcza Notecka- Miała PDF Drukuj Email
czwartek, 01 maja 2014 17:56

Jak co roku przemierzamy nowe szlaki. W majówkę wybór padł na wijącą się wśród lasów Puszczy Noteckiej rzekę Miałę. Bardzo dobra bazą wypadową w tych okolicach jest Agroturystyka Brokowo zlokalizowana urokliwie przy tej rzece, niedaleko wsi Kamiennik. Niebawem relacja z wyprawy. O agro więcej przeczytacie na stronie www.brokowo.pl

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

kajak PERCEPTION Vista

Reklama
Valid XHTML and CSS and Profesjonalne strony internetowe.